Glinka koalinowa

Glinka koalinowa biała ( zielona) do okładów, maseczek, kąpieli i picia

 

   Glinka była wykorzystywana w lecznictwie od zamierzchłych czasów. Są o niej wzmianki nawet w Biblii. Niezwykłe właściwości glinki wykorzystywano już w starożytności ( Avicenna, Galen). Również ks. Kneipp, a nawet M. Gandhi ją zalecali.

   Glinka ma zdolności przyciągania, absorpcji i wydalania substancji toksycznych i nieprzyjaznych człowiekowi drobnoustrojów.

   Działa jednocześnie jak antybiotyk i antyseptyk – zapobiega rozmnażaniu bakterii przez wzmocnienie sił obronnych organizmu.

Skuteczne metody odmładzania skóry.

   Kąpiel z glinki – opakowanie glinki ( 200 g) rozrobić w wannie, dodać 2 łyżeczki soli leczniczej i 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju lnianego; 30 minutową kąpiel powtarzać co drugi dzień w temperaturze wody nie za gorącej, nie używając mydła ani ręcznika w kilkudniowych cyklach.

  Kąpiele z glinki zalecane są w chorobach kobiecych, skóry, kości oraz w schorzeniach reumatycznych. Puder z glinki leczy wrzody, odleżyny, rany, pęcherze, egzemę. Na suchy rodzaj egzemy dodajemy oliwę z oliwek. Glinka kaolinowa likwiduje martwe komórki oraz stymuluje regenerację tkanek, jest skuteczna po ukąszeniu owadów ( również kleszczy).

Glinka sterylizuje wodę pitną. w ogrodnictwie może zastąpić nawozy sztuczne. Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu zwierząt.

   Maseczki

   Żółtko utrzeć z łyżeczką soku z cytryny, ( i aloesu jak mamy), dodać oleju lnianego nieoczyszczonego lub oliwy z oliwek(1 łyżka) i zagęścić glinką kaolinową do takiej konsystencji aby można było rozprowadzić po twarzy i szyi. Nie trzeba omijać okolic oczu. Po 15 – 20 min zmyć ciepłą wodą. Glinka w kosmetyce działa oczyszczająco, odkażająco i ściągająco. Nadaje se do pielęgnacji skóry trądzikowej, przy łojotoku, egzemie i łuszczycy. Polepsza stan skóry, reguluje aktywność gruczołów łojowych, regeneruje tkanki i poprawia przemianę materii.

Może służyć za mydło do mycia twarzy.

Konieczna po 50 – tce

   Osoby w wieku powyżej 50 ciu lat, powinny pić wodę glinkową codziennie, ponieważ mają większe zapotrzebowanie na krzem, potas i inne pierwiastki życia. A glinka zawiera takie pierwiastki jak: krzem, glin, żelazo, wapń, magnez, potas,  i inne.

   Szczególnie krzem – jest niezbędny do prawidłowej przemiany materii. Odgrywa ważną rolę w procesie odżywczym ustroju i jego detoksykacji. Zalecany przy zwapnieniu tętnic ( zapobiega miażdżycy), przy czym odtwarza elastyczność naczyń krwionośnych, polepsza pracę nerek, zwalcza stany zapalne, leczy astmę oskrzelową.

  Ilość krzemu maleje z wiekiem w narządach ludzkich. Dr Jadwiga Górnicka zaleca starszym ludziom popijanie glinki minimum po pół szklanki codziennie, ponieważ krzem odgrywa zasadniczą rolę w leczeniu miażdżycy.

   Krzem zawarty w  krzemionce jest szczególnie potrzebny dzieciom i młodzieży podczas gwałtownego wzrostu oraz osobom starszym, gdyż z wiekiem maleje przyswajalność  krzemu. Wpływa korzystnie na serce,zęby, kości, włosy, paznokcie. Glinka zawiera łatwo przyswajalne mikroelementy w proporcjach, które są właściwe organizmom żywym.

   Może służyć również jako odtrutka na konserwanty i inne środki chemiczne, coraz powszechniej stosowane w przemyśle spożywczym.

Zastosowanie do picia:

   Średnia dawka to 1 łyżeczka na szklankę wody czystej, niegazowanej ( dzieci do lat 10 – ciu 1/2 łyżeczki) – przy chorobach można zwiększyć dawkę do 3 łyżeczek na dzień. Można stosować rano, na noc oraz pól godziny przed posiłkami. Po 3 tygodniach robimy przerwę w piciu glinki.

Glinka kaolinowa zawiera około 50 % krzemionki, co eliminuje toksyczność związków glinu, omanu i wpływa korzystnie na metabolizowanie boru ( osteoporoza).

   Na wygładzenie skóry twarzy:

3 łyżki glinki kaolinowej

                  5 kropli oliwy z oliwek ( oleju lnianego) tłoczonych na zimno

                  5 kropli soku z cytryny

                  3 łyżki ciepłej wody

Nakładamy na twarz i po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą

Comments are closed.

Nasz sklep
Sklep z naturalnymi suplementami diety
Polecane strony

Sklep Natura 24

Pensjonat Eskapada

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Kawiarnia

Sala przyjęć  okolicznościowych

Agroturysta

Tylko naturalnie

Polecane książki

EndoEkologia

Sekretny język Twojego ciała

Myśl i chudnij

HCG+500

Źródło wiecznej młodości

Ezosfera

Ezosfera

Świadomi Rodzice

Praktykowanie Potęgi Teraźniejszości

„Klucz do wolności” to klucz, którego zawsze szukałeś. Jesteś wielkim szczęściarzem, gdyż ten klucz jest w zasięgu twojej ręki!