Podstawy zdrowia

Znaczenie wody w organizmie: wykład

Woda zjonizowana: badania rosyjskie


Zastosowanie wody zjonizowanej:
wykład dr Krupki

Prawdziwa historia szczepień:
Śmiertelny zastrzyk

Niezwykłe właściwości WITAMINY C- Jerzy Zięba
Witamina C
Poleca naturalną witaminę C dostępną na stronie
https://elzbieta_16.wellu.eu/

Glinka koalinowa

Glinka koalinowa biała ( zielona) do okładów, maseczek, kąpieli i picia

 

   Glinka była wykorzystywana w lecznictwie od zamierzchłych czasów. Są o niej wzmianki nawet w Biblii. Niezwykłe właściwości glinki wykorzystywano już w starożytności ( Avicenna, Galen). Również ks. Kneipp, a nawet M. Gandhi ją zalecali.

   Glinka ma zdolności przyciągania, absorpcji i wydalania substancji toksycznych i nieprzyjaznych człowiekowi drobnoustrojów.

   Działa jednocześnie jak antybiotyk i antyseptyk – zapobiega rozmnażaniu bakterii przez wzmocnienie sił obronnych organizmu.

Skuteczne metody odmładzania skóry.

   Kąpiel z glinki – opakowanie glinki ( 200 g) rozrobić w wannie, dodać 2 łyżeczki soli leczniczej i 2 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju lnianego; 30 minutową kąpiel powtarzać co drugi dzień w temperaturze wody nie za gorącej, nie używając mydła ani ręcznika w kilkudniowych cyklach.

  Kąpiele z glinki zalecane są w chorobach kobiecych, skóry, kości oraz w schorzeniach reumatycznych. Puder z glinki leczy wrzody, odleżyny, rany, pęcherze, egzemę. Na suchy rodzaj egzemy dodajemy oliwę z oliwek. Glinka kaolinowa likwiduje martwe komórki oraz stymuluje regenerację tkanek, jest skuteczna po ukąszeniu owadów ( również kleszczy).

Glinka sterylizuje wodę pitną. w ogrodnictwie może zastąpić nawozy sztuczne. Można ją z powodzeniem stosować w leczeniu zwierząt.

   Maseczki

   Żółtko utrzeć z łyżeczką soku z cytryny, ( i aloesu jak mamy), dodać oleju lnianego nieoczyszczonego lub oliwy z oliwek(1 łyżka) i zagęścić glinką kaolinową do takiej konsystencji aby można było rozprowadzić po twarzy i szyi. Nie trzeba omijać okolic oczu. Po 15 – 20 min zmyć ciepłą wodą. Glinka w kosmetyce działa oczyszczająco, odkażająco i ściągająco. Nadaje se do pielęgnacji skóry trądzikowej, przy łojotoku, egzemie i łuszczycy. Polepsza stan skóry, reguluje aktywność gruczołów łojowych, regeneruje tkanki i poprawia przemianę materii.

Może służyć za mydło do mycia twarzy.

Konieczna po 50 – tce

   Osoby w wieku powyżej 50 ciu lat, powinny pić wodę glinkową codziennie, ponieważ mają większe zapotrzebowanie na krzem, potas i inne pierwiastki życia. A glinka zawiera takie pierwiastki jak: krzem, glin, żelazo, wapń, magnez, potas,  i inne.

   Szczególnie krzem – jest niezbędny do prawidłowej przemiany materii. Odgrywa ważną rolę w procesie odżywczym ustroju i jego detoksykacji. Zalecany przy zwapnieniu tętnic ( zapobiega miażdżycy), przy czym odtwarza elastyczność naczyń krwionośnych, polepsza pracę nerek, zwalcza stany zapalne, leczy astmę oskrzelową.

  Ilość krzemu maleje z wiekiem w narządach ludzkich. Dr Jadwiga Górnicka zaleca starszym ludziom popijanie glinki minimum po pół szklanki codziennie, ponieważ krzem odgrywa zasadniczą rolę w leczeniu miażdżycy.

   Krzem zawarty w  krzemionce jest szczególnie potrzebny dzieciom i młodzieży podczas gwałtownego wzrostu oraz osobom starszym, gdyż z wiekiem maleje przyswajalność  krzemu. Wpływa korzystnie na serce,zęby, kości, włosy, paznokcie. Glinka zawiera łatwo przyswajalne mikroelementy w proporcjach, które są właściwe organizmom żywym.

   Może służyć również jako odtrutka na konserwanty i inne środki chemiczne, coraz powszechniej stosowane w przemyśle spożywczym.

Zastosowanie do picia:

   Średnia dawka to 1 łyżeczka na szklankę wody czystej, niegazowanej ( dzieci do lat 10 – ciu 1/2 łyżeczki) – przy chorobach można zwiększyć dawkę do 3 łyżeczek na dzień. Można stosować rano, na noc oraz pól godziny przed posiłkami. Po 3 tygodniach robimy przerwę w piciu glinki.

Glinka kaolinowa zawiera około 50 % krzemionki, co eliminuje toksyczność związków glinu, omanu i wpływa korzystnie na metabolizowanie boru ( osteoporoza).

   Na wygładzenie skóry twarzy:

3 łyżki glinki kaolinowej

                  5 kropli oliwy z oliwek ( oleju lnianego) tłoczonych na zimno

                  5 kropli soku z cytryny

                  3 łyżki ciepłej wody

Nakładamy na twarz i po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą

Comments are closed.

Polecamy zakupy
Sklep z naturalnymi suplementami diety
Polecane strony

Sklep Natura 24

Pensjonat Eskapada

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Kawiarnia

Sala przyjęć  okolicznościowych

Agroturysta

Tylko naturalnie

Polecane książki